Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Mediena pirčiai: įvairios medienos rūšys

Mediena pirčiai: įvairios medienos rūšys

Pagrindinė statybinė medžiaga, naudojama Lietuvoje statant ir įrengiant pirtis, yra mediena. Medienos naudojimas pirtims yra labai ekologiškas ir natūralus sprendimas. Pirtims naudojama specialių rūšių mediena dėl jose vyraujančių aukštų temperatūrų ir didelio drėgmės lygio. Tokiu būdu užtikrinamas ilgesnis pirties tarnavimo laikas ir kaitinimosi pirtyje malonumas.

Pirties statybai naudojama mediena

Medinės pirtys paprastai būna karkasinės arba rąstinės.

Karkasinė pirtis: statant karkasinę pirtį, jos karkasui galima rinktis įvairią – tiek lapuočių, tiek spygliuočių – medieną. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad karkasinės pirties statybai nerekomenduojama rinktis beržo medienos. Beržo medienos naudingo tarnavimo laikas yra palyginti trumpas, nes ji greičiau pūva, todėl pirčiai jos naudoti nepatartina. Karkasinės pirties statyboje yra naudojami tąšai, šilumos izoliacinės medžiagos ir pirtims skirtos dailylentės. Todėl karkasinėse pirtyse būtina įrengti apdailą.

Rąstinė pirtis: rąstinę pirties statybai dažniausiai pasirenkama pušis, tačiau daugelis naudoja ir eglės medieną. Rąstinei pirčiai gali būti naudojami ne tik natūralūs, bet ir frezuoti arba tekinti rąstai (kai kuriais atvejais naudojami ir klijuoto medžio rąstai). Rąstinės pirties viduje apdaila paprastai yra įrengiama (nors kai kurie vartotojai nusprendžia jos atsisakyti), bet kalbant apie rąstinės pirties išorę apdaila paprastai netaikoma.

Pirties vidui naudojama mediena

Pirties viduje įrengiamiems gultams ir sienoms dažniausiai naudojama liepos, drebulės arba juodalksnio mediena. Nors šių rūšių medienos kainos rinkoje gana panašios, bet, kaip ir daugeliu kitų atvejų, jas visų pirma lemia medienos kokybė. Pavyzdžiui, A klasės liepos mediena pirčiai yra brangesnė už juodalksnio medieną.

Liepos dailylentės: tai yra vienas populiariausių ir geriausių pasirinkimų pirčių statyboje. Liepos dailylentės pirtims yra be dervų, joms būdingas malonus kvapas, be to, jos yra mažai laidžios šilumai. Jos taip pat atsparios ir drėgmės poveikiui – veikiamos drėgmės ilgai netamsėja. Ši mediena puikiai tinka toms pirtims, kuriose vyrauja aukštos temperatūros ir didelė drėgmė, pvz., garo pirtims.

Kedro dailylentės: šiai medienai yra būdingas mažas šilumos laidumas (mažesnis už eglės arba drebulės). Kadangi kedras nėra plačiai paplitęs, rinkoje paprastai siūloma kedro pušies pjautinė mediena.

Pušies dailylentės: šios rūšies dailylentės yra nebrangios, bet pušis netinka garinėms pirtims, nes ši mediena ypatingai stipriai įkaista. Todėl, jei jums patinka pušies dailylentės, jas galite naudoti įrengti priešpirčiui ar kitoms pirties patalpoms, kuriose nėra didelio karščio.

Drebulės dailylentės: šios medienos pagamintos dailylentės yra pakankamai atsparios puvimui ir yra iš dalies panašios į jau minėtas liepos medienos dailylentes pirtims, todėl gali būti vienu iš lengvai prieinamų pasirinkimų.

Kaip vieną iš pirčių statybai naudojamų medžiagų, verta paminėti ir medieną iš Afrikos bei Kanados, kuri taip pat yra siūloma ir prieinama Lietuvos rinkoje bei gali būti pasirenkama pirčių statybai ir įrengimui:

Mediena iš Afrikos: abači (abachi) mediena yra porėta ir mažiau įkaista, tačiau jos kaina yra didesnė, pvz., lyginant su gultų medinėmis lentomis iš liepos kaina.

Mediena iš Kanados: jei didelė kaina negąsdina, tuomet galima pasirinkti raudonąjį Kanados kedrą, kuris pasižymi ypač geromis įkaitimo savybėmis, labai gražia estetine išvaizda ir puikiu kedro kvapu. Raudonasis kedras puikiai tinka tiek pirties gultams, tiek ir apdailai.

Kokią medieną pirčiai nuspręsite pasirinkti, visų pirma priklauso nuo jūsų įrengiamos pirties tipo, biudžeto ir numatytų interjero sprendimų.