Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Pirties apšvietimas ir kaip jį tinkamai suprojektuoti

Pirties apšvietimas ir kaip jį tinkamai suprojektuoti

Tinkamas apšvietimas pirtyje sukuria jaukesnę ir raminančią atmosferą bei kartu užtikrina didesnį saugumą. Šiandien mums yra prieinami labai įvairūs pirtims skirti apšvietimo sprendimai, todėl kartais gali būti nelengva iš tokios gausybės išsirinkti geriausią variantą. Siūlome jums keletą patarimų, kurie palengvins jūsų pirties apšvietimo projektavimo procesą.

Kokį apšvietimą pasirinkti?

Pirties apšvietimas turėtų būti atmosferinis ar šviesesnis? Šiuo atveju jūs turėtumėte pasikliauti savo skoniu. Nors išklausyti patarimų visuomet yra verta, galutinis sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes tai yra jūsų pirtis ir tik jūs žinote, kokio ryškumo apšvietimo norėtumėte.

Tačiau egzistuoja tam tikros pagrindinės taisyklės, nusakančios, kiek šviesos galėtų prireikti. Apšvietimas yra labai svarbus nuotaiką galintis įtakoti elementas, tačiau dėl saugumo priežasčių visada reikia laikytis nustatytų tam tikro šviesos kiekio reikalavimų. Be to, reikalingas šviesos kiekis gali tiesiogiai priklausyti ir nuo pirtyje besikaitinančių žmonių – ne tik atsižvelgiant į individualų skonį. Pavyzdžiui, 60 m. amžiaus žmogui reikia dvigubai daugiau šviesos nei 20 m. amžiaus žmogui. Taigi, patogiausia išeitis yra sumontuoti šviesos reguliatorių (dimerį). Pastaruoju atveju kiekvienas pirtyje besikaitinantis žmogus turės galimybę šviesos ryškumą pritaikyti pagal savo poreikius.

Pirties interjero apšvietimas – lyg uoga ant torto viršaus

Šviestuvų išdėstymas pirtyje yra labai svarbus veiksnys, kuris nulemia pirtyje vyraujančią atmosferą. Bazinė taisyklė yra apšviesti pirtį, o ne joje besikaitinančius žmones. Šviesa pirtyje gali sklisti iš įvairių vietų. Todėl naudinga pagalvoti, ar jūs didesnį komfortą jaučiate tuomet, kai šviesa sklinda iš lubų, ar iš po gultų? O gal jums labiau patiktų šių dviejų sprendimų derinys? Jums geriau tiktų pagrindiniai šviestuvai, ar norėtumėte orientuotis į netiesioginio tolygiai paskirstyto šviesos srauto šviestuvus?

Pirtyje gali būti vietų, kurias verta apšviesti vien dėl saugumo ir patogumo. Tokios vietos gali būti laipteliai, suoliukai, vandens talpa, termometras ir kt. Taip pat šviestuvų pasirinkimui įtakos turi ir interjero spalvos, pvz., jei tokie patys šviestuvai yra montuojami šviesioje arba tamsioje pirtyje, balta šviesa gali atrodyti pernelyg šviesi, o tamsesnė – pernelyg tamsi.

LED šviestuvai ar optinio pluošto šviestuvai?

Projektuojant pirties apšvietimą taip pat labai svarbu atsižvelgti ir į saugumo reikalavimus. Šiandien pačios populiariausios apšvietimo technologijos yra LED ir optinio pluošto šviestuvai, o taip pat ir įvairūs jų deriniai. Apšvietimo elementus reikia rinktis atidžiai ir apgalvotai, kad pasirinkti šviestuvai atitiktų pirties elektros instaliaciją.

Optinio pluošto šviestuvai gali būti projektuojami pakankamai laisvai, kadangi pačiose optinėse skaidulose nėra jokios elektros. Tuo tarpu LED šviestuvų montavimas nėra neribotas, juolab, kad yra vietų, kuriose LED šviestuvų montuoti nereikėtų, pvz., aplink pirties krosnelę. LED šviestuvai nuo krosnelės abiem kryptimis turėtų būti nutolę ne mažesniu nei 50 cm atstumu. Krosnelės apšvietimas gali būti projektuojamas tik naudojant optinio pluošto šviestuvus.

Tinkamai suprojektavę savo pirties apšvietimą, pasirūpinsite didesniu saugumu, padidinsite pirties funkcionalumą, sukursite sau jaukesnę aplinką ir jums tikrai bus malonu mėgautis pirties teikiamais malonumais.