Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Aksesuarai pirtims: ko Jums reikia?

Aksesuarai pirtims: ko Jums reikia?

Norite maksimaliai išnaudoti pirtį ir būnant joje pajusti tik pačius geriausius potyrius? Tuomet reikia skirti dėmesio smulkmenoms. Žinoma, tinkamai įrengta pirtis – esmė, tačiau joje suderinus ir mažas smulkmenėles galima išnaudoti pirtį maksimaliai

Aksesuarai pirtims skirti ne tik grožiui, tačiau ir funkcionalumui gerinti. O ko dar reikia Jūsų pirčiai?

Pirties akmenys

Pirties akmenys dedami ant krosnelės ir įkaitinami. Jie sukuria garą, kai ant jų pilamas vanduo. Pirties akmenys yra įvairių tipų: granitas, skalūnas ir bazaltas. Tiesa, akmenys skirti ne tik suteikti pirtinimosi procesui daugiau funkcionalumo, tačiau ir patrauklumo. Net jeigu akmenys ir nebus labai naudojami garo „gaminimo“ metu, tai papuoš pirtį – tikrai labai. Daugeliui tai yra vienas svarbiausių pirties papuošimų, kuris tarsi įprasmina čia atliekamas apeigas.


Samčiai

Samčiai naudojami vandeniui pilti ant pirties akmenų ir garui sukurti. Samčiai dažnai gaminami iš medžio ar plastiko. Tai gali būti puiki dovana pirtinimui. Rinkitės graviūromis puoštus samčius arba įsigykite paprastus ir graviruokite juos žodžiais, kurie bus prasmingi tik dovanos gavėjui.

samtis sawo 

Vantos

Vantos naudojamos kūnui plakti ir masažuoti pirtyje. Jos dažnai gaminamos iš beržo šakų ar eukalipto lapų. Vėlgi, tai yra ne tik funkcionalus, net būtinas pirties atributas, tačiau ir skoninga puošmena. Kai kurie įsigija vantas ne tik plakimui, tačiau ir kabinimui ant sienos. Galima vantas išmirkyti eteriniuose aliejuose, kurie nuo šilumos skleis malonų aromatą.

Pirties kepurės

Pirties kepurės nešiojamos ant galvos, kad apsaugotų plaukus ir galvos odą nuo karščio. Tai yra vienas svarbiausių atributų pirtinimosi metu. Kai kurie dėvi tik dėl grožio, tačiau kur kas svarbesnis privalumas yra apsauga. Jos dažnai gaminamos iš vilnos ar veltinio.

Pirties termometrai

Pirties termometrai naudojami temperatūrai pirtyje matuoti. Svarbu įsitikinti, kad pirties temperatūra yra saugi. Rinkitės tokius, kurie ne tik rodo karščio intensyvumą, tačiau taip pat ir puošią aplinką. Kuriant interjero dekorą galima derinti net kelis termometrus.

Smėlio laikrodžiai

Smėlio laikrodžiai naudojami laikui pirtyje stebėti. Dažniausiai naudojami 15 ar 30 minučių. Žinoma, kad laiką matuoti galima labai įvairiais prietaisais. Dėl to gali kilti klausimas, kodėl pasirenkama tokia senovinė skaičiavimo metodika. Būtent dėl to, kad ji yra archajiška. O kur dar pats skoningas laikrodžio pateikimas. Su juo aplinka bus kur kas magiškesnė. Vėlgi, tai gali būti puiki dovana pirtininkui.

Pirties apšvietimas

Pirties apšvietimas naudojamas patalpos atmosferai sukurti. Svarbu pasirinkti apšvietimą, kuris nebūtų per ryškus ar per tamsus. Dažniausiai pirtyje yra ieškoma neutralumo, paprastumo, jaukumo. Jį kuria tinkamai parinktas, ne per daug ryškus ir agresyvus apšvietimas.

Pirties pirštinės

Rankas saugoti siūlome specialiomis pirties pirštinėmis. Jos yra pagamintos iš veltinio, kuris maloniai glunda prie odos. Ne tik jas šildo, tačiau ir drėkina.

Apsipylimo kubilai

Kubiliukai ir kubilai yra gaminami iš natūralių medžiagų, kurios puošia, kurią jaukumą ir tuo pačiu suteikia galimybę po karštų garų atsivėsinti ant savęs užpilant vėsesnio vandens. Toks kontrastas yra labai naudingas žmogaus organizmui, stiprina imuninę sistemą.

Aksesuarai pirtims gali būti perkami sau arba dovanai. Kaip dovana – tai yra tobulas ženklas mylimam žmogui, kad jis yra gerai pažįstamas. Dažniausiai pirtininkui nėra geresnės dovanos nei ta, kuri yra susijusi su pirtimi. O patikėkite – pirtis įtraukia ir dažniausiai nebepaleidžia.