Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Visos naujienos

Naujienos
31 Aug 2021

Pirties įrengimas – pas mus rasite reikalingas medžiagas

Pirtis yra neatsiejama daugelio lietuvių gyvenimo dalis. Vis daugiau žmonių savo sodybose ir namuose įsirengia pirtis. Šiandien pirtis yra ne tik smagi pramoga, bet ir veiksminga sveikatos stiprinimo priemonė. Vis dėlto, pirties įrengimas nėra labai lengva užduotis. Jei planuojate pirties įrengimo darbus ir neturite patirties, siūlome jums kelis naudingus patarimus, kurie turėtų palengvinti jūsų pirties įrengimą.

Kiek kainuoja pirties įrengimas?

Visų pirma daugeliui žmonių, ketinančių įsirengti pirtį, kyla kainos klausimas. Kiekviena pirtis yra skirtinga, kaip ir ją įsirengiančių vartotojų poreikiai. Pirties dydis nėra vienintelis veiksnys, nuo kurio gali priklausyti jos įrengimo kaina. Net ir vienodo dydžio pirties įrengimo kaina gali labai reikšmingai skirtis. Tam didžiausios įtakos turi pasitelkiami sprendimai. Jei norite sužinoti preliminarią pirties įrengimo kainą, pirmiausia sudarykite savo prioritetų sąrašą ir įvertinkite, kiek visa tai galėtų kainuoti.

Vidaus apdaila

Vidaus apdailai rekomenduojame rinktis kokybišką ir ilgaamžę medieną. Tokiu būdu užtikrinsite ilgą pirties naudingo tarnavimo laiką. Jei norite, kad pirties vidaus įrengimui naudojamos dailylentės ir gultai kuo ilgiau išliktų puikios būklės, rinkitės A klasės medieną. Žinoma, aukščiausios klasės mediena pirčiai kainuoja gerokai brangiau, tačiau tai geras pasirinkimas, kalbant apie pirties tarnavimo laiką.

Pirties vėdinimo sistema

Įrengiant pirtį labai svarbu pasirūpinti tinkama vėdinimo sistema. Savo poreikius atitinkantį variantą rasite nesunkiai, nes pirties ventiliatorių asortimentas rinkoje yra labai platus. Mūsų siūlomų prekių asortimente galite rasti įvairių modelių ventiliatorius, ventiliacinius vamzdžius, ortakius, difuzorius ir apdailos groteles. Jei norite pirtyje kaitintis patogiai ir saugiai, pirties vėdinimo sistema turi veikti nepriekaištingai. Oras pirtyje turi atsinaujinti ne mažiau kaip dešimt kartų per valandą. Tokia vėdinimo sistema užtikrina gerą oro kokybę pirties viduje ir malonų kaitinimąsi.

Pirties krosnelė

Pirties krosnelė yra vienas iš svarbiausių pirties elementų. Pirčiai gali būti naudojamos malkinės arba elektrinės krosnelės. Abiejų rūšių krosnelės turi savo privalumų. Prieš apsispręsdami, kokią pirties krosnelę pasirinkti, įvertinkite savo biudžetą ir konkrečius lūkesčius.

Jei, vis dėlto, jums patiems sudėtinga pasirinkti tinkamą pirties įrangą, visada galite su mumis susisiekti. Mes įvertinsime jūsų poreikius ir pateiksime optimaliausią pasiūlymą.

Naujienos
31 Aug 2021

Pirties ventiliacija: jos svarba ir veikimo principas

Jei planuojate įsirengti nuosavą pirtį, turite žinoti, kad egzistuoja du pagrindiniai jos komponentai – tai pirties krosnelė ir pirties ventiliacija. Jie yra būtina kokybiškos pirties įrengimo sąlyga. Jei pirties krosnelę jau išsirinkote, reikia pasirūpinti ir pirties ventiliacija, kurios didžiulė svarba yra neginčytina. Taigi, ką svarbu žinoti apie kokybiškos pirties ventiliacijos įrengimą?

Pirties ventiliacijos privalumai

Visų pirma labai svarbu suprasti, kad jei pirties patalpa nėra ventiliuojama, joje ne tik nemalonu, bet ir pavojinga kaitintis. Esant deguonies trūkumui, ima svaigti galva. Žinoma, pirties ventiliacija reikalinga ne vien dėl šios priežasties.

Pirties ventiliacija taip pat padeda užtikrinti, kad net ir tada, kai pirtimi nesinaudojama, ji būtų aprūpinta šviežiu oru ir išliktų sausa. Kai pirtis yra kūrenama (nepaisant to, ar naudojama malkinė ar elektrinė pirties krosnelė), tinkama ventiliacijos sistema padeda pirties krosnelę aprūpinti deguonimi, kurio reikia geram malkų degimui (jei naudojama malkinė krosnelė) ir konvekcijai (jei pirtyje veikia elektrinė krosnelė).

Nereikia pamiršti, kad pirties ventiliacija kaitinimosi pirtyje metu į patalpą tiekia deguonies prisotintą orą ir kartu iš oro padeda pašalinti prakaitą – visa tai užtikrina, kad būtų lengva kvėpuoti. Po kaitinimosi pirtyje, kokybiška jos ventiliacija padeda greičiau ir efektyviau iš pirties patalpos pašalinti drėgmę ir išdžiovinti medieną. Taigi, akivaizdu, kad pirties ventiliacija yra būtina kiekvienai pirčiai.

Pirties ventiliacijos veikimas

Turbūt žinote, kad karštas oras yra lengvesnis už šaltą, todėl karštas oras kyla aukštyn. Kai temperatūrų skirtumas yra labai didelis, atsiranda ir gerokai didesnis oro svorio skirtumas ir oro srautai ima judėti stipriau (oro judėjimą pirties viduje, į pirtį ir iš pirties).

Pirties viduje oras cirkuliuoja ratu. Pirmiausia nuo pirties krosnelės oras pakyla, tuomet atiduoda šilumą, ima leistis kitoje pirties pusėje, grįžęs prie pirties krosnelės sušyla ir vėl kyla į viršų. Į pirtį ir iš pirties judantis oras turi pasikeisti ne mažiau kaip 10 kartų per valandą. Todėl svarbu užtikrinti, kad oro tiekimas ir ištraukimas būtų įrengtas skirtingose pirties pusėse. Paprastai tokiais atvejais pasirūpinama, kad šviežias oras į patalpą patektų pro angą virš krosnelės, įrengtą maždaug 10 cm atstumu nuo lubų, o atvėsęs oras būtų ištraukiamas iš pirties patalpos priešingoje pirties pusėje ties grindimis. Tokiu būdu užtikrinamas veiksmingas ir sklandus pirties patalpos vėdinimas.

Taigi, jei sprendžiate klausimą, kokią pirties ventiliaciją jums vertėtų pasirinkti savo pirčiai ir jums kyla įvairių neaiškumų, siūlome susisiekti su mumis ir mes padėsime jums teisingai pasirinkti.

Naujienos
31 Aug 2021

Pirties apšvietimas ir kaip jį tinkamai suprojektuoti

Tinkamas apšvietimas pirtyje sukuria jaukesnę ir raminančią atmosferą bei kartu užtikrina didesnį saugumą. Šiandien mums yra prieinami labai įvairūs pirtims skirti apšvietimo sprendimai, todėl kartais gali būti nelengva iš tokios gausybės išsirinkti geriausią variantą. Siūlome jums keletą patarimų, kurie palengvins jūsų pirties apšvietimo projektavimo procesą.

Kokį apšvietimą pasirinkti?

Pirties apšvietimas turėtų būti atmosferinis ar šviesesnis? Šiuo atveju jūs turėtumėte pasikliauti savo skoniu. Nors išklausyti patarimų visuomet yra verta, galutinis sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes tai yra jūsų pirtis ir tik jūs žinote, kokio ryškumo apšvietimo norėtumėte.

Tačiau egzistuoja tam tikros pagrindinės taisyklės, nusakančios, kiek šviesos galėtų prireikti. Apšvietimas yra labai svarbus nuotaiką galintis įtakoti elementas, tačiau dėl saugumo priežasčių visada reikia laikytis nustatytų tam tikro šviesos kiekio reikalavimų. Be to, reikalingas šviesos kiekis gali tiesiogiai priklausyti ir nuo pirtyje besikaitinančių žmonių – ne tik atsižvelgiant į individualų skonį. Pavyzdžiui, 60 m. amžiaus žmogui reikia dvigubai daugiau šviesos nei 20 m. amžiaus žmogui. Taigi, patogiausia išeitis yra sumontuoti šviesos reguliatorių (dimerį). Pastaruoju atveju kiekvienas pirtyje besikaitinantis žmogus turės galimybę šviesos ryškumą pritaikyti pagal savo poreikius.

Pirties interjero apšvietimas – lyg uoga ant torto viršaus

Šviestuvų išdėstymas pirtyje yra labai svarbus veiksnys, kuris nulemia pirtyje vyraujančią atmosferą. Bazinė taisyklė yra apšviesti pirtį, o ne joje besikaitinančius žmones. Šviesa pirtyje gali sklisti iš įvairių vietų. Todėl naudinga pagalvoti, ar jūs didesnį komfortą jaučiate tuomet, kai šviesa sklinda iš lubų, ar iš po gultų? O gal jums labiau patiktų šių dviejų sprendimų derinys? Jums geriau tiktų pagrindiniai šviestuvai, ar norėtumėte orientuotis į netiesioginio tolygiai paskirstyto šviesos srauto šviestuvus?

Pirtyje gali būti vietų, kurias verta apšviesti vien dėl saugumo ir patogumo. Tokios vietos gali būti laipteliai, suoliukai, vandens talpa, termometras ir kt. Taip pat šviestuvų pasirinkimui įtakos turi ir interjero spalvos, pvz., jei tokie patys šviestuvai yra montuojami šviesioje arba tamsioje pirtyje, balta šviesa gali atrodyti pernelyg šviesi, o tamsesnė – pernelyg tamsi.

LED šviestuvai ar optinio pluošto šviestuvai?

Projektuojant pirties apšvietimą taip pat labai svarbu atsižvelgti ir į saugumo reikalavimus. Šiandien pačios populiariausios apšvietimo technologijos yra LED ir optinio pluošto šviestuvai, o taip pat ir įvairūs jų deriniai. Apšvietimo elementus reikia rinktis atidžiai ir apgalvotai, kad pasirinkti šviestuvai atitiktų pirties elektros instaliaciją.

Optinio pluošto šviestuvai gali būti projektuojami pakankamai laisvai, kadangi pačiose optinėse skaidulose nėra jokios elektros. Tuo tarpu LED šviestuvų montavimas nėra neribotas, juolab, kad yra vietų, kuriose LED šviestuvų montuoti nereikėtų, pvz., aplink pirties krosnelę. LED šviestuvai nuo krosnelės abiem kryptimis turėtų būti nutolę ne mažesniu nei 50 cm atstumu. Krosnelės apšvietimas gali būti projektuojamas tik naudojant optinio pluošto šviestuvus.

Tinkamai suprojektavę savo pirties apšvietimą, pasirūpinsite didesniu saugumu, padidinsite pirties funkcionalumą, sukursite sau jaukesnę aplinką ir jums tikrai bus malonu mėgautis pirties teikiamais malonumais.

Naujienos
31 Aug 2021

Mediena pirčiai: įvairios medienos rūšys

Pagrindinė statybinė medžiaga, naudojama Lietuvoje statant ir įrengiant pirtis, yra mediena. Medienos naudojimas pirtims yra labai ekologiškas ir natūralus sprendimas. Pirtims naudojama specialių rūšių mediena dėl jose vyraujančių aukštų temperatūrų ir didelio drėgmės lygio. Tokiu būdu užtikrinamas ilgesnis pirties tarnavimo laikas ir kaitinimosi pirtyje malonumas.

Pirties statybai naudojama mediena

Medinės pirtys paprastai būna karkasinės arba rąstinės.

Karkasinė pirtis: statant karkasinę pirtį, jos karkasui galima rinktis įvairią – tiek lapuočių, tiek spygliuočių – medieną. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad karkasinės pirties statybai nerekomenduojama rinktis beržo medienos. Beržo medienos naudingo tarnavimo laikas yra palyginti trumpas, nes ji greičiau pūva, todėl pirčiai jos naudoti nepatartina. Karkasinės pirties statyboje yra naudojami tąšai, šilumos izoliacinės medžiagos ir pirtims skirtos dailylentės. Todėl karkasinėse pirtyse būtina įrengti apdailą.

Rąstinė pirtis: rąstinę pirties statybai dažniausiai pasirenkama pušis, tačiau daugelis naudoja ir eglės medieną. Rąstinei pirčiai gali būti naudojami ne tik natūralūs, bet ir frezuoti arba tekinti rąstai (kai kuriais atvejais naudojami ir klijuoto medžio rąstai). Rąstinės pirties viduje apdaila paprastai yra įrengiama (nors kai kurie vartotojai nusprendžia jos atsisakyti), bet kalbant apie rąstinės pirties išorę apdaila paprastai netaikoma.

Pirties vidui naudojama mediena

Pirties viduje įrengiamiems gultams ir sienoms dažniausiai naudojama liepos, drebulės arba juodalksnio mediena. Nors šių rūšių medienos kainos rinkoje gana panašios, bet, kaip ir daugeliu kitų atvejų, jas visų pirma lemia medienos kokybė. Pavyzdžiui, A klasės liepos mediena pirčiai yra brangesnė už juodalksnio medieną.

Liepos dailylentės: tai yra vienas populiariausių ir geriausių pasirinkimų pirčių statyboje. Liepos dailylentės pirtims yra be dervų, joms būdingas malonus kvapas, be to, jos yra mažai laidžios šilumai. Jos taip pat atsparios ir drėgmės poveikiui – veikiamos drėgmės ilgai netamsėja. Ši mediena puikiai tinka toms pirtims, kuriose vyrauja aukštos temperatūros ir didelė drėgmė, pvz., garo pirtims.

Kedro dailylentės: šiai medienai yra būdingas mažas šilumos laidumas (mažesnis už eglės arba drebulės). Kadangi kedras nėra plačiai paplitęs, rinkoje paprastai siūloma kedro pušies pjautinė mediena.

Pušies dailylentės: šios rūšies dailylentės yra nebrangios, bet pušis netinka garinėms pirtims, nes ši mediena ypatingai stipriai įkaista. Todėl, jei jums patinka pušies dailylentės, jas galite naudoti įrengti priešpirčiui ar kitoms pirties patalpoms, kuriose nėra didelio karščio.

Drebulės dailylentės: šios medienos pagamintos dailylentės yra pakankamai atsparios puvimui ir yra iš dalies panašios į jau minėtas liepos medienos dailylentes pirtims, todėl gali būti vienu iš lengvai prieinamų pasirinkimų.

Kaip vieną iš pirčių statybai naudojamų medžiagų, verta paminėti ir medieną iš Afrikos bei Kanados, kuri taip pat yra siūloma ir prieinama Lietuvos rinkoje bei gali būti pasirenkama pirčių statybai ir įrengimui:

Mediena iš Afrikos: abači (abachi) mediena yra porėta ir mažiau įkaista, tačiau jos kaina yra didesnė, pvz., lyginant su gultų medinėmis lentomis iš liepos kaina.

Mediena iš Kanados: jei didelė kaina negąsdina, tuomet galima pasirinkti raudonąjį Kanados kedrą, kuris pasižymi ypač geromis įkaitimo savybėmis, labai gražia estetine išvaizda ir puikiu kedro kvapu. Raudonasis kedras puikiai tinka tiek pirties gultams, tiek ir apdailai.

Kokią medieną pirčiai nuspręsite pasirinkti, visų pirma priklauso nuo jūsų įrengiamos pirties tipo, biudžeto ir numatytų interjero sprendimų.

Naujienos
31 Aug 2021

Malkinės pirties krosnelės: tradicinis vertas pasirinkimas

Pirtis dėl savo teigiamo poveikio žmogaus sveikatai žmonijai yra žinoma jau ne vieną tūkstantį metų. Istoriniai šaltiniai rodo, kad pirtimi žmonės galėjo naudotis dar seniau nei 7000 m. pr. Kr. Šis itin populiarus laisvalaikio leidimo būdas yra giliai įsišaknijęs ne vienos šalies kultūroje.

Nors šiuolaikiniame amžiuje daugelis vartotojų pirties įrengimui yra linkę rinktis moderniomis technologijos grindžiamus sprendimus, vis dėlto, niekas negali atstoti malkinės pirties krosnelės. Juk tokia krosnelė ko gero labiausiai primena ir atkuria senosiose pirtyse vyravusią atmosferą. Ir taip yra ne vien dėl karščio, bet ir dėl malkų spragsėjimo, žaižaruojančios ugnies, ypatingo degančios medienos kvapo, kurie mums ir leidžia mėgautis tokia nepakartojama pirčiai būdinga aplinka. Malkinės pirties krosnelės skleidžiamas karštis yra labai minkštas ir malonus, veikia raminančiai ir padeda sukurti savitą pirties atmosferą.

Malkinės pirties krosnelės privalumai

Malkinės pirties krosnelės turi daug privalumų, todėl norime jus supažindinti bent jau su keliais iš jų.

Nereikia jokios elektros

Malkinės pirties krosnelės veikimui nereikia jokios elektros energijos. Dėl šios priežasties pirtį galima įsirengti bet kurioje pasirinktoje vietoje – net ir ten, kur nėra elektros. Be to, krosnelei taip pat nebus reikalingi jokie kaitinimo elementai, kurie priešingu atveju galėtų susidėvėti ir kuriuos galiausiai reikėtų keisti. Ir nors mediena nėra pigi, pasirinkus malkinę pirties krosnelę nereikės patirti išaugusių elektros sąnaudų, o pirtis ir toliau nepertraukiamai veiks net jei dings elektra.

Didelė nauda sveikatai

Tradicinėje pirtyje, pvz., tokioje, kurioje veikia malkinė pirties krosnelė, vyraujanti temperatūra yra kur kas aukštesnė, o drėgmės lygis – žemesnis (beveik 30 %) lyginant su garinėmis pirtimis, kur drėgmės lygis siekia 100 %. Be to, tokioje pirtyje lengviau pagerinti kraujotaką ir sumažinti įtampą bei stresą. Prakaitavimo metu per atsivėrusias odos poras veiksmingai išsivalo organizmas ir oda. Tai padeda organizmui lengviau atsinaujinti. Ir, žinoma, skirtingų rūšių pirtys turi skirtingų savitų privalumų, tad pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų.

Puiki atmosfera bendravimui ir atsipalaidavimui

Pirtis sukuria tradicinę ir nostalgišką aplinką, ypač kai pirties kaitinimui naudojama malkinė pirties krosnelė. Jei pirtyje mėgstama kaitintis su didesniu būriu žmonių ir ji yra neatsiejama įvairių švenčių ar šeimos ir draugų susibūrimų dalis, malkinės pirties krosnelės naudojimas gali būti tobulas pasirinkimas. Degančių malkų spragsėjimas, raminanti ugnies liepsna ir su niekuo nesupainiojami malonūs kvapai visi kartu sukuria ypatingą atmosferą, kuri atpalaiduoja, užburia ir puikiai tinka laikui, kurį praleidžiame bendraudami su šeima ir draugais.

Naujienos
07 May 2019

Pirties kepurės – būtinas galvos apdangalas kaitinantis pirtyje

Daugelis iš mūsų yra gerai susipažinę su pirties nauda sveikatai ir gerai savijautai, bet tikriausiai ne visi žino, kodėl kaitinantis pirtyje būtinai reikia dėvėti pirties kepurę?

Kodėl pirtyje būtina dėvėti pirties kepurę?

Svarbiausia pirties kepurės paskirtis – apsaugoti galvą ir plaukus nuo aukštų temperatūrų kaitinimosi pirtyje metu. Skirtumas tarp kaitinimosi pirtyje dėvint kepurę ir be jos yra didžiulis.

Paprastai pirtyje būna labai aukšta temperatūra, o kaitinimosi metu karštis labiausiai veikia galvą. Galva įkaista kur kas greičiau nei likęs kūnas – ypač, jei žmogus pirtyje sėdi arba stovi, nes karšti garai ir pirtyje vyraujantis karštis kyla į viršų.

Mūsų galva yra jautriausia pirties karščiui, todėl kaitinantis pirtyje be pirties kepurės yra labai pavojinga. Dėl karščio poveikio gali staiga pakilti kraujo spaudimas, pradėti svaigti galva, apimti mieguistumas ir silpnumas, atsirasti kvėpavimo sutrikimų, gali labai išsausėti ir pradėti lūžinėti plaukai, be to, gali atsiverti ir net sutrūkinėti odoje esantys kapiliarai.

Visi šie neigiami padariniai gali reikšmingai pabloginti kaitinimosi pirtyje patirtį. Tačiau jei mūsų galva bus pridengta vilnone pirties kepure, būsime apsisaugoję ir galėsime ramiai ilgesnį laiką mėgautis gydomuoju pirties poveikiu. Todėl labai svarbu suprasti, kad pirties kepurė yra ne tik gražus aksesuaras, bet ir būtina priemonė, padedanti apsaugoti mūsų sveikatą ir suteikianti galimybę lengviau atsipalaiduoti ir mėgautis pirties malonumais.

Kokios medžiagos geriausiai tinka pirties kepurėms?

Kas geriausias mūsų draugas pirtyje? Taip, tai vilna! Būtent dėl šios priežasties pirties kepurės dažniausiai yra gaminamos iš 100 % avies vilnos ir pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis. Veltinė pirties kepurė yra nuostabus šalčio ir karščio izoliatorius, o tai reiškia, kad po tokia kepure (aplink ją dėvinčio žmogaus galvą) oras visuomet išlieka vienodos temperatūros.

Kai pirtyje dėvite iš veltinio ar vilnos pagamintą kepurę, ji apsaugo plaukus nuo karščio, padeda palaikyti optimalią temperatūrą galvos srityje ir leidžia pirtyje išbūti ilgesnį laiką nepatiriant neigiamo poveikio sveikatai ir nejaučiant jokio diskomforto.

Kaip prižiūrėti pirties kepurę?

Pirties kepurių priežiūra visai nesudėtinga. Svarbiausia žinoti, kaip prižiūrėti vilną. Galite naudoti švelnų ploviklį ar muilą, tinkantį vilnai. Pirties kepurę reikia skalbti rankomis arba skalbyklėje, nustačius vilnonių audinių skalbimo režimą.

Jei pirties kepurėje yra prisegtų papildomų aksesuarų, prieš plaunant juos reikėtų nuimti. Kai baigsite skalbti pirties kepurę, būtinai ją suformuokite, atstatydami jos pradinę formą. Jei pirties kepurę skalbsite rankomis, baigę skalbti, perskalaukite tos pačios temperatūros vandeniu. Jei jūsų naudojamai pirties kepurei reikia ypatingos priežiūros, apie tai turėtų būti parašyta kepurės etiketėje – priešingu atveju jos priežiūra bus labai paprasta.

Pabaigai

Įsigykite pirties kepurę ir ji iš karto taps neatsiejamu jūsų kaitinimosi pirtyje aksesuaru. Pirties kepurė ne tik padės jums pajusti tikrąjį kaitinimosi pirtyje malonumą, bet ir saugos jūsų sveikatą bei leis jaustis patogiai.

Naujienos
07 May 2019

Pirties aksesuarai: ką verta pasirinkti

Norėdami užtikrinti, kad kaitinimasis pirtyje teiktų tikrą malonumą ir kad jaustumėtės saugiai bei patogiai, nepamirškite pasirūpinti kokybiškais pirties aksesuarais. Todėl jei dairotės sprendimų, kurie padėtų pasiekti tokį tikslą, įsigykite šiuos svarbius pirties aksesuarus.

Pirties kepurė

Pirties kepurė yra neatsiejama kaitinimosi pirtyje proceso dalis. Pirties kepurė nėra tik labai stilingas ir gražus aksesuaras. Tai yra priemonė reikiamai apsaugai užtikrinti. Kadangi pirties karštis labiausiai veikia žmogaus galvą, ją būtinai reikia apsaugoti.

Kaitinantis pirtyje pirties kepurė palaiko optimalią temperatūrą galvos srityje ir neleidžia jai perkaisti, todėl galima ilgiau pabūti pirtyje, nerizikuojant savo sveikata. Veltinis (vilna) ir linas/medvilnė yra laikomi dviem geriausiomis medžiagomis, iš kurių gaminamos pirties kepurės. Šios medžiagos leidžia gerai jaustis ir užtikrina puikią izoliaciją.

Pirties rankšluostis ir pasėstė

Pirties rankšluostis ir pasėstė yra kitos priemonės, kuriomis taip pat reikia apsirūpinti kiekvienam besikaitinančiam pirtyje. Šie du pirties aksesuarai atlieka tris pagrindines funkcijas. Visų pirma jie padeda palaikyti reikiamą higieną pirtyje. Jie taip pat apsaugo pirties paviršius nuo organizmo skysčių, kurie išsiskiria kaitinimosi metu, ir saugo odą nuo nudegimo, kurį gali sukelti karštas pirties gultų paviršius. Be to, jie yra minkšti ir patogūs, todėl padeda ramiai atsipalaiduoti.

Pirties rankšluosčiai paprastai gaminami iš medvilnės ir lino, todėl jie puikiai sugeria drėgmę, izoliuoja ir yra labai minkšti bei malonūs. Siekiant didesnio komforto, galima pasirinkti pasėstę, kuri yra pagaminta iš vilnos. Jei kaitindamiesi pirtyje mėgstate gulėti, jums puikiai tiktų ir pogalvis bei pagalvėlė pirčiai.

Kvapai pirtims

Lankymasis pirtyje turi daug privalumų mūsų sveikatai ir savijautai. Tačiau kaitinimosi pirtyje naudą galima dar labiau padidinti, pasitelkus aromaterapiją, kuri padidins kaitinimosi malonumą ir palengvins atsipalaidavimą.

Aromaterapijos naudingosios ir gydomosios savybės pasaulyje pripažįstamos jau tūkstančius metų. Ne vieno atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad eterinių aliejų garinimas gali sumažinti stresą ir depresiją, natūraliu būdu numalšinti jaučiamus fizinius skausmus ir pagerinti miego kokybę. Todėl kaitinimosi pirtyje metu naudojant eterinius aliejus ir kvapiąsias esencijas galima pagerinti savo sveikatą ir savijautą.

Žinoma, tai nėra vieninteliai pirties aksesuarai, kuriuos rekomenduojama naudoti kaitinantis pirtyje. Nereikėtų pamiršti ir vantų, saunos šepečių ir šepetėlių, kubiliukų ir samčių bei kitų pirčiai skirtų priemonių. Jos praturtins jūsų kaitinimosi patirtį ir paskatins dar labiau pamėgti pirtį.

Naujienos
07 May 2019

Pirties akmenys – kaip juos pasirinkti?

Įsirengus pirtį ir pasirinkus jai tinkančią pirties krosnelę belieka padaryti dar keletą dalykų ir tuomet jau bus galima ramiai mėgautis tikraisiais pirties teikiamais malonumais. Vienas iš tokių dalykų neabejotinai yra susijęs su pirties akmenų pasirinkimu. Kadangi pirties akmenys gali turėti tiesioginės įtakos pačiai pirčiai, labai svarbu žinoti, kaip teisingai pasirinkti pirties akmenis, kaip juos išdėlioti ir keisti.

Skirtingos pirties akmenų rūšys

Ar žinote, į ką visų pirma reikia atkreipti dėmesį renkantis pirties akmenis savo pirties krosnelei? Pirties akmenys turi pasižymėti labai geromis šilumos kaupimo ir atidavimo savybėmis. Jie taip pat neturėtų skilinėti nuo vandens ir karščio. Laimei, šiomis dienomis pirties prekių rinka vartotojams gali pasiūlyti labai didelį pirties akmenų, pasižyminčių minėtomis savybėmis, asortimentą.

Talkochloritas arba muilo akmuo. Šis akmuo yra labai dažnai naudojamas pirties krosnelėms, nes yra laikomas vienu geriausių pirties akmenų. Kadangi šio akmens tankis didelis, jis yra sunkus ir nevienalytės struktūros, todėl gali sukaupti daug šilumos, puikiai ją praleidžia ir sukauptą šilumą atiduoda labai ilgą laiką. Muilo akmuo padeda sukurti švelnų garą.

Vulkanitas. Tai dar vienas populiarus pirties krosnelėms naudojamas pirties akmuo. Vulkanitas labai patvarus, ilgai tarnauja, pasižymi ypač geromis šilumos kaupimo ir jos atidavimo savybėmis. Be to, šio pirties akmens kaina yra labai prieinama.

Gabro diabazas. Tai labai kietas ir dideliu tankiu pasižymintis vientisos struktūros akmuo jis kaista tolygiai, labai gerai kaupia ir atiduoda šilumą, ilgai tarnauja ir kaitimo metu neišskiria jokių medžiagų.

Keraminiai akmenys. Šie akmenys žiedžiami iš molio ir yra labai porėti, todėl labai tinka drėgnai pirčiai. Jie puikiai atlaiko didelius temperatūrų pokyčius ir tarnauja itin ilgai – jų galima nekeisti net penkerius metus.

Žadeitas. Tai yra vienas iš pačių gražiausių akmenų, kuris be kita ko yra ir labai brangus. Šis žalsvas akmuo sukuria lengvą, švelnų ir laipsniškai didėjantį garą. Jis geba ilgą laiką išlaikyti šilumą, netrupa ir netrūkinėja. Svarbi šio akmens savybė yra ta, kad jis jonizuoja orą.

Baltasis kvarcitas. Šis akmuo puikiai tinka pirties krosnelėms dėl savo atsparumo labai staigiems ir dideliems temperatūrų pokyčiams. Jis yra labai didelio tankio ir pasižymi žemu šiluminiu laidumu. Baltojo kvarcito pagalba pirtyje sukuriamas švelnus garas. Šis akmuo taip pat padeda išvalyti kvėpavimo organus ir prisotina juos deguonimi.

Avietinis kvarcitas. Šis pirties akmuo labai greitai įkaista, yra labai atsparus aukštoms temperatūroms ir jų pokyčiams, todėl nesutrupa ir ilgai tarnauja. Kaip ir jau minėtas baltasis kvarcitas, šis akmuo sukuria labai lengvą ir švelnų garą.

Pirties akmenų naudojimas

Kai renkatės jūsų pirčiai geriausiai tinkančius ir jūsų poreikius atitinkančius pirties akmenis, turite atkreipti dėmesį ir į pirties krosnelėms skirtų akmenų naudojimą. Atminkite, kad svarbu atsižvelgti ne tik į pirties akmenų rūšis. Ne mažiau svarbūs aspektai yra pirties akmenų dydis, kiekis, formos ir išdėstymo būdas.

Pirties akmenų dydis. Kuo didesni pirties akmenys, tuo jie ilgiau kaista. Jei pirtyje naudojama metalinė krosnelė, patariama rinktis didesnius pirties akmenis, o jei naudojama elektrinė krosnelė – puikiai tiks ir mažesni pirties akmenys.

Akmenų kiekis. Pirties akmenų kiekis labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokios temperatūros pirčiai yra pasirinkta pirties krosnelė. Jei pirtyje vyraus žemesnė temperatūra, krosnelėje akmenų turėtų būti pakankamai daug, o jei didesnė temperatūra – akmenų kiekis gali būti ir mažesnis.

Krosnelės akmenų išdėstymas. Pirties akmenys yra išdėliojami atsižvelgiant į jų dydį. Pirmiausia yra dedami didžiausi akmenys, o ant jų mažesni. Svarbu, kad tarp išdėliojamų pirties akmenų būtų palikti tarpai, tokiu būdu užtikrinant optimalią oro cirkuliaciją.

Pirties akmenų tikrinimas. Kadangi pirties akmenis reguliariai veikia didelis karštis ir drėgmė, juos rekomenduojama perrinkti kas pusantrų metų. Perrinkimo metu pašalinami ir naujais pakeičiami per laiką sutrupėję, išporėję, sudegę ar įskilę pirties akmenys.

Šie patarimai turėtų padėti jums išsirinkti pirties akmenis, kurie labiausiai atitiks jūsų išskirtinius poreikius ir pasirinktą pirties krosnelę, užtikrins jums patinkantį garą ir leis mėgautis kaitinimosi pirtyje malonumais.


 

Naujienos
07 May 2019

Elektrinės pirties krosnelės: kaip teisingai pasirinkti?

Jei jūs esate tikras pirties mylėtojas ir šiuo metu pasinėrėte į dideliu našumu ir ilgaamžiškumu pasižyminčios elektrinės pirties krosnelės paieškas, galite būti tikri – pirties krosnelių gamintojų ir modelių įvairovė tikrai didelė. Nors puiku, kad rinkoje yra toks didelis elektrinių krosnelių asortimentas, tačiau ne vienam iš jūsų gali kilti nemažai klausimų, kaip pasirinkti tinkamiausią pirties krosnelę. Norėdami jums padėti, siūlome jūsų dėmesiui kelis naudingus patarimus. Jie gali padėti jums išsirinkti tinkamą elektrinę pirties krosnelę.

Kodėl verta rinktis elektrinę pirties krosnelę

Vienas iš geriausių variantų renkantis krosnelę savo pirčiai yra elektrinė pirties krosnelė. Šios krosnelės yra itin kompaktiškos, todėl jas labai nesunku įkomponuoti pirties interjere. Be to, daugybė vartotojų jas labai vertina dėl patogaus ir nesudėtingo valdymo, paprastos priežiūros ir mažesnės gaisro rizikos.

Vos keli mygtukų paspaudimai, 20–30 minučių kantrybės ir jūsų pirtis bus įkaitusi – tai vienas iš svarbiausių privalumų, kurį vertina visi pirtyje kaitintis mėgstantys vartotojai. Didelę dalį naujausių modelių elektrinių pirties krosnelių galima nustatyti, kad jos automatiškai pradėtų šildymą norimu laiku. Tokiu būdu jums nereikės laukti net ir tas keliasdešimt minučių, kol pirtis įkais. Be to, šiandieniniame išmaniųjų namų amžiuje vartotojai savo pirtį gali kontroliuoti nuotoliniu būdu, naudodamiesi savo išmaniaisiais telefonais.

Šiuolaikinės rinkoje siūlomos elektrinės pirties krosnelės, atkeliaujančios iš tokių gamintojų kaip „HARVIA“, „TYLÖ“, „EOS“, „NARVI“ ar „HELO“, yra puikiai žinomos ir vertinamos dėl labai aukštos kokybės.

Elektrinės pirties krosnelės privalumai

Labai greitas pirties krosnelės įkaitimas;

Nedidelės elektros energijos sąnaudos;

Tolygi pirtyje vyraujanti temperatūra;

Aukštos kokybės kaitinimo elementai, pasižymintys dideliu ilgaamžiškumu;

Puikaus kontakto tarp pirties akmenų ir kaitinimo elementų dėka užtikrinamas tinkamas garas;

Optimali akmenims skirta vieta;

Ypatingai didelis našumas ir sklandus veikimas;

Labai patogus valdymas;

Didesnis naudojimo saugumas.

Kokios galios (kW) elektrinę pirties krosnelę pasirinkti?

Sprendžiant klausimą, kokią pirties krosnelę vertėtų pasirinkti, pirmiausia reikia atsižvelgti į savo pirties plotą. Pirties vidaus plotas nulems, kokios galios elektrinės pirties krosnelės jums reikės: ar jums teks rinktis mažą pirties krosnelę kabinamą ant sienos, ar didesnę ant grindų pastatomą krosnelę. Kiekviena pirties krosnelė yra skirtinga, todėl jai taikomi galios reikalavimai taip pat nėra vienodi. Tačiau paprastai 4–7 m³ ploto pirčiai tinka 4,5 kW, 5–8/9 m³ - 6/6,8 kW, 8–14 m³ – 9 kW arba 10–18 m³ – 10,5 kW galios krosnelės.

Naudoti ant sienos kabinamą ar ant žemės pastatomą pirties krosnelę?

Sprendimas priklauso tik nuo jūsų konkrečių poreikių. Kita vertus, kaip minėta, visuomet rekomenduojama atsižvelgti ir į pirties vidaus plotą, kadangi mažesnėms pirtims geriau tinka ant sienos kabinamos pirties krosnelės, o didesnio ploto pirtims geriau tinka laisvai ant grindų pastatomi pirties krosnelių modeliai.

Kiek akmenų reikėtų naudoti elektrinėje pirties krosnelėje?

Suomiai mano, kad pirtis turi būti statoma tradiciniu būdu. Tai reiškia, kad tokiu atveju kuo daugiau akmenų bus pirties krosnelėje, tuo minkštesnis ir malonesnis bus pirties garas bei pati pirties atmosfera. Ir tai yra tiesa – todėl kuo akmenų yra daugiau, tuo geriau. Kuo akmenų yra mažiau, tuo mažesnis ir garo kiekis, todėl tokiu atveju pirtyje oras būna sausesnis. Kiekviena elektrinė pirties krosnelė yra skirtinga, todėl reikalingas akmenų kiekis gali svyruoti nuo 6 iki 300 kg.

Ar galima ant elektrinės pirties krosnelės akmenų pilti vandenį?

Atsakymas vienareikšmiškas – tikrai taip! Ant elektrinės pirties krosnelės akmenų vandenį galima pilti ir kiekviena elektrinė pirties krosnelė gali skleisti garą. Todėl nevertėtų vadovautis mitais ir klaidinga nuomone.

Taigi, jei ieškote elektrinės pirties krosnelės, turėsite labai didelę pasirinkimo laisvę. Todėl rekomenduojame rinktis atidžiai ir atsakingai, atsižvelgiant į savo pirties specifiką ir konkrečius jos parametrus.