Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Pirties kepurės – būtinas galvos apdangalas kaitinantis pirtyje

Pirties kepurės – būtinas galvos apdangalas kaitinantis pirtyje

Daugelis iš mūsų yra gerai susipažinę su pirties nauda sveikatai ir gerai savijautai, bet tikriausiai ne visi žino, kodėl kaitinantis pirtyje būtinai reikia dėvėti pirties kepurę?

Kodėl pirtyje būtina dėvėti pirties kepurę?

Svarbiausia pirties kepurės paskirtis – apsaugoti galvą ir plaukus nuo aukštų temperatūrų kaitinimosi pirtyje metu. Skirtumas tarp kaitinimosi pirtyje dėvint kepurę ir be jos yra didžiulis.

Paprastai pirtyje būna labai aukšta temperatūra, o kaitinimosi metu karštis labiausiai veikia galvą. Galva įkaista kur kas greičiau nei likęs kūnas – ypač, jei žmogus pirtyje sėdi arba stovi, nes karšti garai ir pirtyje vyraujantis karštis kyla į viršų.

Mūsų galva yra jautriausia pirties karščiui, todėl kaitinantis pirtyje be pirties kepurės yra labai pavojinga. Dėl karščio poveikio gali staiga pakilti kraujo spaudimas, pradėti svaigti galva, apimti mieguistumas ir silpnumas, atsirasti kvėpavimo sutrikimų, gali labai išsausėti ir pradėti lūžinėti plaukai, be to, gali atsiverti ir net sutrūkinėti odoje esantys kapiliarai.

Visi šie neigiami padariniai gali reikšmingai pabloginti kaitinimosi pirtyje patirtį. Tačiau jei mūsų galva bus pridengta vilnone pirties kepure, būsime apsisaugoję ir galėsime ramiai ilgesnį laiką mėgautis gydomuoju pirties poveikiu. Todėl labai svarbu suprasti, kad pirties kepurė yra ne tik gražus aksesuaras, bet ir būtina priemonė, padedanti apsaugoti mūsų sveikatą ir suteikianti galimybę lengviau atsipalaiduoti ir mėgautis pirties malonumais.

Kokios medžiagos geriausiai tinka pirties kepurėms?

Kas geriausias mūsų draugas pirtyje? Taip, tai vilna! Būtent dėl šios priežasties pirties kepurės dažniausiai yra gaminamos iš 100 % avies vilnos ir pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis. Veltinė pirties kepurė yra nuostabus šalčio ir karščio izoliatorius, o tai reiškia, kad po tokia kepure (aplink ją dėvinčio žmogaus galvą) oras visuomet išlieka vienodos temperatūros.

Kai pirtyje dėvite iš veltinio ar vilnos pagamintą kepurę, ji apsaugo plaukus nuo karščio, padeda palaikyti optimalią temperatūrą galvos srityje ir leidžia pirtyje išbūti ilgesnį laiką nepatiriant neigiamo poveikio sveikatai ir nejaučiant jokio diskomforto.

Kaip prižiūrėti pirties kepurę?

Pirties kepurių priežiūra visai nesudėtinga. Svarbiausia žinoti, kaip prižiūrėti vilną. Galite naudoti švelnų ploviklį ar muilą, tinkantį vilnai. Pirties kepurę reikia skalbti rankomis arba skalbyklėje, nustačius vilnonių audinių skalbimo režimą.

Jei pirties kepurėje yra prisegtų papildomų aksesuarų, prieš plaunant juos reikėtų nuimti. Kai baigsite skalbti pirties kepurę, būtinai ją suformuokite, atstatydami jos pradinę formą. Jei pirties kepurę skalbsite rankomis, baigę skalbti, perskalaukite tos pačios temperatūros vandeniu. Jei jūsų naudojamai pirties kepurei reikia ypatingos priežiūros, apie tai turėtų būti parašyta kepurės etiketėje – priešingu atveju jos priežiūra bus labai paprasta.

Pabaigai

Įsigykite pirties kepurę ir ji iš karto taps neatsiejamu jūsų kaitinimosi pirtyje aksesuaru. Pirties kepurė ne tik padės jums pajusti tikrąjį kaitinimosi pirtyje malonumą, bet ir saugos jūsų sveikatą bei leis jaustis patogiai.