Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Pirties ventiliacija: jos svarba ir veikimo principas

Pirties ventiliacija: jos svarba ir veikimo principas

Jei planuojate įsirengti nuosavą pirtį, turite žinoti, kad egzistuoja du pagrindiniai jos komponentai – tai pirties krosnelė ir pirties ventiliacija. Jie yra būtina kokybiškos pirties įrengimo sąlyga. Jei pirties krosnelę jau išsirinkote, reikia pasirūpinti ir pirties ventiliacija, kurios didžiulė svarba yra neginčytina. Taigi, ką svarbu žinoti apie kokybiškos pirties ventiliacijos įrengimą?

Pirties ventiliacijos privalumai

Visų pirma labai svarbu suprasti, kad jei pirties patalpa nėra ventiliuojama, joje ne tik nemalonu, bet ir pavojinga kaitintis. Esant deguonies trūkumui, ima svaigti galva. Žinoma, pirties ventiliacija reikalinga ne vien dėl šios priežasties.

Pirties ventiliacija taip pat padeda užtikrinti, kad net ir tada, kai pirtimi nesinaudojama, ji būtų aprūpinta šviežiu oru ir išliktų sausa. Kai pirtis yra kūrenama (nepaisant to, ar naudojama malkinė ar elektrinė pirties krosnelė), tinkama ventiliacijos sistema padeda pirties krosnelę aprūpinti deguonimi, kurio reikia geram malkų degimui (jei naudojama malkinė krosnelė) ir konvekcijai (jei pirtyje veikia elektrinė krosnelė).

Nereikia pamiršti, kad pirties ventiliacija kaitinimosi pirtyje metu į patalpą tiekia deguonies prisotintą orą ir kartu iš oro padeda pašalinti prakaitą – visa tai užtikrina, kad būtų lengva kvėpuoti. Po kaitinimosi pirtyje, kokybiška jos ventiliacija padeda greičiau ir efektyviau iš pirties patalpos pašalinti drėgmę ir išdžiovinti medieną. Taigi, akivaizdu, kad pirties ventiliacija yra būtina kiekvienai pirčiai.

Pirties ventiliacijos veikimas

Turbūt žinote, kad karštas oras yra lengvesnis už šaltą, todėl karštas oras kyla aukštyn. Kai temperatūrų skirtumas yra labai didelis, atsiranda ir gerokai didesnis oro svorio skirtumas ir oro srautai ima judėti stipriau (oro judėjimą pirties viduje, į pirtį ir iš pirties).

Pirties viduje oras cirkuliuoja ratu. Pirmiausia nuo pirties krosnelės oras pakyla, tuomet atiduoda šilumą, ima leistis kitoje pirties pusėje, grįžęs prie pirties krosnelės sušyla ir vėl kyla į viršų. Į pirtį ir iš pirties judantis oras turi pasikeisti ne mažiau kaip 10 kartų per valandą. Todėl svarbu užtikrinti, kad oro tiekimas ir ištraukimas būtų įrengtas skirtingose pirties pusėse. Paprastai tokiais atvejais pasirūpinama, kad šviežias oras į patalpą patektų pro angą virš krosnelės, įrengtą maždaug 10 cm atstumu nuo lubų, o atvėsęs oras būtų ištraukiamas iš pirties patalpos priešingoje pirties pusėje ties grindimis. Tokiu būdu užtikrinamas veiksmingas ir sklandus pirties patalpos vėdinimas.

Taigi, jei sprendžiate klausimą, kokią pirties ventiliaciją jums vertėtų pasirinkti savo pirčiai ir jums kyla įvairių neaiškumų, siūlome susisiekti su mumis ir mes padėsime jums teisingai pasirinkti.