Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Malkinės pirties krosnelės: tradicinis vertas pasirinkimas

Malkinės pirties krosnelės: tradicinis vertas pasirinkimas

Pirtis dėl savo teigiamo poveikio žmogaus sveikatai žmonijai yra žinoma jau ne vieną tūkstantį metų. Istoriniai šaltiniai rodo, kad pirtimi žmonės galėjo naudotis dar seniau nei 7000 m. pr. Kr. Šis itin populiarus laisvalaikio leidimo būdas yra giliai įsišaknijęs ne vienos šalies kultūroje.

Nors šiuolaikiniame amžiuje daugelis vartotojų pirties įrengimui yra linkę rinktis moderniomis technologijos grindžiamus sprendimus, vis dėlto, niekas negali atstoti malkinės pirties krosnelės. Juk tokia krosnelė ko gero labiausiai primena ir atkuria senosiose pirtyse vyravusią atmosferą. Ir taip yra ne vien dėl karščio, bet ir dėl malkų spragsėjimo, žaižaruojančios ugnies, ypatingo degančios medienos kvapo, kurie mums ir leidžia mėgautis tokia nepakartojama pirčiai būdinga aplinka. Malkinės pirties krosnelės skleidžiamas karštis yra labai minkštas ir malonus, veikia raminančiai ir padeda sukurti savitą pirties atmosferą.

Malkinės pirties krosnelės privalumai

Malkinės pirties krosnelės turi daug privalumų, todėl norime jus supažindinti bent jau su keliais iš jų.

Nereikia jokios elektros

Malkinės pirties krosnelės veikimui nereikia jokios elektros energijos. Dėl šios priežasties pirtį galima įsirengti bet kurioje pasirinktoje vietoje – net ir ten, kur nėra elektros. Be to, krosnelei taip pat nebus reikalingi jokie kaitinimo elementai, kurie priešingu atveju galėtų susidėvėti ir kuriuos galiausiai reikėtų keisti. Ir nors mediena nėra pigi, pasirinkus malkinę pirties krosnelę nereikės patirti išaugusių elektros sąnaudų, o pirtis ir toliau nepertraukiamai veiks net jei dings elektra.

Didelė nauda sveikatai

Tradicinėje pirtyje, pvz., tokioje, kurioje veikia malkinė pirties krosnelė, vyraujanti temperatūra yra kur kas aukštesnė, o drėgmės lygis – žemesnis (beveik 30 %) lyginant su garinėmis pirtimis, kur drėgmės lygis siekia 100 %. Be to, tokioje pirtyje lengviau pagerinti kraujotaką ir sumažinti įtampą bei stresą. Prakaitavimo metu per atsivėrusias odos poras veiksmingai išsivalo organizmas ir oda. Tai padeda organizmui lengviau atsinaujinti. Ir, žinoma, skirtingų rūšių pirtys turi skirtingų savitų privalumų, tad pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų.

Puiki atmosfera bendravimui ir atsipalaidavimui

Pirtis sukuria tradicinę ir nostalgišką aplinką, ypač kai pirties kaitinimui naudojama malkinė pirties krosnelė. Jei pirtyje mėgstama kaitintis su didesniu būriu žmonių ir ji yra neatsiejama įvairių švenčių ar šeimos ir draugų susibūrimų dalis, malkinės pirties krosnelės naudojimas gali būti tobulas pasirinkimas. Degančių malkų spragsėjimas, raminanti ugnies liepsna ir su niekuo nesupainiojami malonūs kvapai visi kartu sukuria ypatingą atmosferą, kuri atpalaiduoja, užburia ir puikiai tinka laikui, kurį praleidžiame bendraudami su šeima ir draugais.