Trustpilot
Parašykite mums: info@pirtiesbites.lt

Pirties akmenys – kaip juos pasirinkti?

Pirties akmenys – kaip juos pasirinkti?

Įsirengus pirtį ir pasirinkus jai tinkančią pirties krosnelę belieka padaryti dar keletą dalykų ir tuomet jau bus galima ramiai mėgautis tikraisiais pirties teikiamais malonumais. Vienas iš tokių dalykų neabejotinai yra susijęs su pirties akmenų pasirinkimu. Kadangi pirties akmenys gali turėti tiesioginės įtakos pačiai pirčiai, labai svarbu žinoti, kaip teisingai pasirinkti pirties akmenis, kaip juos išdėlioti ir keisti.

Skirtingos pirties akmenų rūšys

Ar žinote, į ką visų pirma reikia atkreipti dėmesį renkantis pirties akmenis savo pirties krosnelei? Pirties akmenys turi pasižymėti labai geromis šilumos kaupimo ir atidavimo savybėmis. Jie taip pat neturėtų skilinėti nuo vandens ir karščio. Laimei, šiomis dienomis pirties prekių rinka vartotojams gali pasiūlyti labai didelį pirties akmenų, pasižyminčių minėtomis savybėmis, asortimentą.

Talkochloritas arba muilo akmuo. Šis akmuo yra labai dažnai naudojamas pirties krosnelėms, nes yra laikomas vienu geriausių pirties akmenų. Kadangi šio akmens tankis didelis, jis yra sunkus ir nevienalytės struktūros, todėl gali sukaupti daug šilumos, puikiai ją praleidžia ir sukauptą šilumą atiduoda labai ilgą laiką. Muilo akmuo padeda sukurti švelnų garą.

Vulkanitas. Tai dar vienas populiarus pirties krosnelėms naudojamas pirties akmuo. Vulkanitas labai patvarus, ilgai tarnauja, pasižymi ypač geromis šilumos kaupimo ir jos atidavimo savybėmis. Be to, šio pirties akmens kaina yra labai prieinama.

Gabro diabazas. Tai labai kietas ir dideliu tankiu pasižymintis vientisos struktūros akmuo jis kaista tolygiai, labai gerai kaupia ir atiduoda šilumą, ilgai tarnauja ir kaitimo metu neišskiria jokių medžiagų.

Keraminiai akmenys. Šie akmenys žiedžiami iš molio ir yra labai porėti, todėl labai tinka drėgnai pirčiai. Jie puikiai atlaiko didelius temperatūrų pokyčius ir tarnauja itin ilgai – jų galima nekeisti net penkerius metus.

Žadeitas. Tai yra vienas iš pačių gražiausių akmenų, kuris be kita ko yra ir labai brangus. Šis žalsvas akmuo sukuria lengvą, švelnų ir laipsniškai didėjantį garą. Jis geba ilgą laiką išlaikyti šilumą, netrupa ir netrūkinėja. Svarbi šio akmens savybė yra ta, kad jis jonizuoja orą.

Baltasis kvarcitas. Šis akmuo puikiai tinka pirties krosnelėms dėl savo atsparumo labai staigiems ir dideliems temperatūrų pokyčiams. Jis yra labai didelio tankio ir pasižymi žemu šiluminiu laidumu. Baltojo kvarcito pagalba pirtyje sukuriamas švelnus garas. Šis akmuo taip pat padeda išvalyti kvėpavimo organus ir prisotina juos deguonimi.

Avietinis kvarcitas. Šis pirties akmuo labai greitai įkaista, yra labai atsparus aukštoms temperatūroms ir jų pokyčiams, todėl nesutrupa ir ilgai tarnauja. Kaip ir jau minėtas baltasis kvarcitas, šis akmuo sukuria labai lengvą ir švelnų garą.

Pirties akmenų naudojimas

Kai renkatės jūsų pirčiai geriausiai tinkančius ir jūsų poreikius atitinkančius pirties akmenis, turite atkreipti dėmesį ir į pirties krosnelėms skirtų akmenų naudojimą. Atminkite, kad svarbu atsižvelgti ne tik į pirties akmenų rūšis. Ne mažiau svarbūs aspektai yra pirties akmenų dydis, kiekis, formos ir išdėstymo būdas.

Pirties akmenų dydis. Kuo didesni pirties akmenys, tuo jie ilgiau kaista. Jei pirtyje naudojama metalinė krosnelė, patariama rinktis didesnius pirties akmenis, o jei naudojama elektrinė krosnelė – puikiai tiks ir mažesni pirties akmenys.

Akmenų kiekis. Pirties akmenų kiekis labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokios temperatūros pirčiai yra pasirinkta pirties krosnelė. Jei pirtyje vyraus žemesnė temperatūra, krosnelėje akmenų turėtų būti pakankamai daug, o jei didesnė temperatūra – akmenų kiekis gali būti ir mažesnis.

Krosnelės akmenų išdėstymas. Pirties akmenys yra išdėliojami atsižvelgiant į jų dydį. Pirmiausia yra dedami didžiausi akmenys, o ant jų mažesni. Svarbu, kad tarp išdėliojamų pirties akmenų būtų palikti tarpai, tokiu būdu užtikrinant optimalią oro cirkuliaciją.

Pirties akmenų tikrinimas. Kadangi pirties akmenis reguliariai veikia didelis karštis ir drėgmė, juos rekomenduojama perrinkti kas pusantrų metų. Perrinkimo metu pašalinami ir naujais pakeičiami per laiką sutrupėję, išporėję, sudegę ar įskilę pirties akmenys.

Šie patarimai turėtų padėti jums išsirinkti pirties akmenis, kurie labiausiai atitiks jūsų išskirtinius poreikius ir pasirinktą pirties krosnelę, užtikrins jums patinkantį garą ir leis mėgautis kaitinimosi pirtyje malonumais.